Úvod / Pobyt /

Školy v prírode

Porač park má pripravené pre školy aj možnosti usporiadania školy v prírode. Poráčska dolina ako vyhľadávané turistické miesto otvára pre Vás nespočetné možnosti ako si prírodu a pohyb užiť naplno ako v lete tak aj v zime. Počasie ani ročné obdobia nám problém nerobia, naše rekreačné stredisko Vám náladu zaručene vytvorí.

 

Nachádzame sa v Poráčskej doline na okraji Slovenského raja, oblasti prírodných úkazov, kultúrnych pamiatok a zážitkov prinášajúcich dobrodružstvo, ako dospelým, tak aj najmenším. Nehľadajte ďalej najlepšie miesto pre školu v prírode pre deti. U nás Vám ponúkame množstvo aktivít v rámci celého strediska. Pre školy je pripravené okrem ubytovania, množstvo ihrísk a športovísk. V prípade zlého počasia využite možnosti krytého bazén alebo športovej haly. Takisto je však dôležitý aj oddych a to nielen pre žiakov, ale aj pre učiteľov. V takomto prípade sa zabávajte či oddychujte pod prístreškami, kde si môžete opekať alebo sa odreagujte a predveďte v podaní karaoke show.

 

Dobrodružstvo u nás začína

Rekreačné stredisko svojou polohou ponúka takisto nespočetné možnosti k výletom za dobrodružstvami. Stačí spomenúť jaskyňu Šarkanova diera, ktorý je chráneným prírodným výtvorom, národná rezervácia Červená skala a Galmuská tíšina. Spravte si výlet a objavte najväčší hríbovitý skalný útvar v Slovenskej republike, Markušovský skalný hríb. Ak máte radi kultúru a kultúrne pamiatky určite Vás osloví kaplnka z 18. storočia, neďaleko obce Poráč či letohrádok Dardanely, ktorý sa datuje až do roku 1778. Samozrejme neprehliadnuteľný svetoznámy Spišský hrad, rozlohou najväčší v strednej Európe a provinčný dom z roku 1763, kde je aj samotné Spišské múzeum. Kultúrnych pamiatok je tu ešte omnoho viac a preto neváhajte a vrhnite sa ja na bádanie po histórii. Tu máte k tomu najlepšie príležitosti.

 

Ubytovanie

V rámci ubytovania máte k dispozícii dvoj a troj-lôžkové izby, nachádzajúce sa v hlavnej budove, z toho každá ma vlastné sociálne zariadenie. Celkové kapacita je 58 lôžok, okrem toho však môžete využiť možnosť ubytovania v tzv. „zrubových chatkách“. Tie majú kapacitu každá po desať lôžok a rozdelené sú do dvoj a štvor-lôžkových izieb s vlastným sociálnym zariadením. Kapacita chatiek je takto 60 lôžok a celkový počet v stredisku je 120 lôžok.

Naše lyžiarske stredisko Poráč Park si viete pozrieť aj na stránke nášho partnera Ubytovanie Na Slovensku.eu.


 
 
 
Youtube